РАДА ПІДТРИМАЛА ЗАКОН ПРО СПРОЩЕННЯ МИТНИХ ПРОЦЕДУР ДЛЯ ЕКСПОРТЕРІВ ТА ІМПОРТЕРІВ

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт № 1048, який передбачає спрощення митних процедур для сумлінних експортерів та імпортерів. 

Відповідна інформація опублікована на сайті парламенту.

За документ проголосували 332 депутати.

Про основну ідею законодавчої ініціативи розповіла депутат від «Європейської солідарності», представник податкового комітету Ніна Южаніна, яка зареєструвала у Раді альтернативний законопроєкт.

«Авторизований економічний оператор – це насправді звичайне підприємство, резидент України, який може отримати спеціальні спрощення, певний набір спеціальних спрощень — і це буде категорія С. І окремо може бути надане одне спрощення, це категорія В. Підприємства, виробники, імпортери, експортери, кожен окремо або в поєднанні можуть володіти спеціальними цими спрощеннями як однієї категорії так і окремо іншої, або поєднанні обидвох», — сказала політик.

Водночас автор основного законопроєкту, голова профільного комітету Данило Гетьманцев зазначив: «Ми з вами повинні розглядати цей законопроєкт у сукупності з тим законопроєктом, який ми розглянемо наступним, про спільний транзит».

За його словами, ці законодавчі ініціативи дозволять спростити митні процедури та ефективно боротися з корупцією.

«Ці два законопроєкти дозволять нам уніфікувати систему нашого митного оформлення товарів з Європою. А що це таке? Це обмін інформацією в режимі реального часу і це припинення в першу чергу контрабанди. За підрахунками різних експертів контрабанда складає близько 100 млн грн на рік недонадходжень державного бюджету, тобто, з цього ми можемо почати, якщо ми говоримо про розрахунки. Але найголовніше, як мені здається, це те, що європейські митні процедури будуть нарешті впроваджені для нашої митниці, і це є дуже важливим для подолання корупційних ризиків», — зауважив Гетьманцев.

 

Джерело: https://prm.ua/rada-pidtrimala-zakon-pro-sproshhennya-mitnih-protsedur-dlya-eksporteriv-ta-importeriv/

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий