Україна обклала антидемпінговим митом імпорт солі та електроламп із Білорусі

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) обклала антидемпінговим митом імпорт кухонної солі та електричних ламп розжарювання з Білорусі.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«25 січня 2019 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про застосування антидемпінгових заходів щодо солі кухонної виварної ґатунку екстра та електричних ламп розжарювання походженням з Республіки Білорусь», — ідеться в повідомленні.

У міністерстві зазначають, що в листопаді 2017 року у відповідь на скаргу компанії «Руссоль-Україна» МКМТ ухвалила рішення про початок антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну з Республіки Білорусь виварної кухонної солі ґатунку екстра. У ході розслідування встановлено факт демпінгу при імпорті в Україну виварної кухонної солі. Відтак, МКМТ ухвалила рішення про застосування антидемпінгового мита на рівні 11,85% для експортерів з Білорусі строком на п’ять років.

Водночас ВАТ «Мозирьсоль» (Білорусь) взяло на себе добровільне цінове зобов’язання, де запропонувало припинити демпінговий імпорт шляхом встановлення мінімальних цін експорту в Україну окремих категорій товару. МКМТ визнала добровільне цінове зобов’язання задовільним та вирішила не застосовувати остаточні антидемпінгові заходи до «Мозирьсолі».

У відповідь на заяву Львівського електролампового заводу «Іскра» МКМТ у грудні 2017 року порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну електричних ламп розжарювання загального призначення потужністю не більше 200 Вт і напругою понад 100 В походженням з Республіки Білорусь. В ході розслідування встановлено факт демпінгу при імпорті в Україну. Мінекономрозвитку провело консультації з білоруською стороною. Брестський електроламповий завод (єдиний білоруський виробник ламп розжарювання) запропонував надати добровільне письмове зобов’язання про перегляд його ціни. Однак, запропонована ним мінімальна ціна експорту виявилася недостатньою для усунення демпінгу, тому МКМТ ухвалило рішення застосувати антидемпінгове мито у розмірі 17,73% до імпорту з Білорусі електричних ламп.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий