Туреччина запроваджує додатковий митний збір для 115 товарів

ЄБА закликала відповідальні органи України вжити негайних заходів для недопущення підняття митних зборів на українську кондитерську продукцію

20 серпня набирає чинності Указ Президента Туреччини, яким запроваджується додатковий митний збір для 115 товарів, в тому числі для кондитерської продукції. Про це повідомляється в офіційному виданні центральних органів виконавчої влади Туреччини.

Відповідно до цього Указу, з кондитерської продукції, що імпортується до Туреччини, буде стягуватись додаткове мито у розмірі від 15% до 20%, за виключенням продукції з ЄС та країн, з якими у Туреччини підписані Угоди про вільну торгівлю. Зокрема, для української цукристої та шоколадної кондитерської продукції додаткове мито складе 20%, для борошняної – 15%.

На український ринок турецька продукція потрапляє на значно кращих умовах. Рівень ставок ввізного мита для імпортних турецьких кондитерських виробів складає від 5 до 15%.

«Рішення турецької влади підвищити митні ставки значно погіршує і без того нерівні для України умови доступу на турецький ринок та створює неконкурентне середовище для українських виробників. Відповідно, впровадження додаткових мит турецькою стороною зробить економічно недоцільним та, фактично, повністю заблокує український кондитерський експорт до Туреччини», – прокоментувала Європейська Бізнес Асоціація.

Також ЄБА заявила, що на сьогодні доступ до ринку Туреччини для українських виробників кондитерської продукції і так значно ускладнений у зв’язку із застосуванням Туреччиною високих ставок ввізного мита та додаткового тарифу на сільськогосподарську складову (всього збори складають близько 35-45% для кондитерських виробів).

Асоціація закликала відповідальні органи України вжити негайних заходів для недопущення підняття митних зборів Турецькою Республікою на українську кондитерську продукцію.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий